Blog

Prečítajte si cenné rady a typy a inšpirujte sa pri výbere produktov

Poradňa: Vyberáme vchodové dvere

Vchodové dvere predstavujú prvý kontakt s vašim domom pre vás a poslednú prekážku pre prípadného nepozvaného hosťa. Pri výbere je preto potrebné zvážiť nielen ich vzhľad a cenu, ale aj odolnosť voči rôznemu poškodeniu. Uvádzame tri kritériá pre správny výber vchodových dverí.

Plastové, drevené alebo hliníkové okná? Prečítajte si, čím jednotlivé materiály vynikajú a ako si medzi nimi správne vybrať

Pri výbere okien máte k dispozícií mnoho možností a rozhodovanie o vhodnom vhodnom materiály, z ktorého budú vaše nové okná vyrobené môže byť zložité. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie rozdiely, ktoré vám rozhodovanie uľahčia.

Vyberáme spoľahlivého dodávateľa okien a dverí

Obstaranie nových okien a dverí predstavuje nezanedbateľný výdaj. Pri výbere pátrajte po tradíciách a pozitívnych referenciách o danej firme, cena nie je všetko. 

Poradňa: Rozhodovanie medzi dvojsklom alebo trojsklom

Že počet skiel zlepšuje izolačné vlastnosti okna, napadne každého. Tepelné straty, ale závisia aj od ďalších faktorov. Kedy má význam investovať do drahších trojskiel a kedy postačí lacnejšie dvojsklá?

Čo je súčiniteľ prestupu tepla a prečo by ste o ňom mali vedieť

Súčiniteľ prestupu tepla, je hlavným ukazovateľom izolačných schopností okien, dverí a ďalších stavebných prvkov. Je potrebné vedieť, že súčiniteľov existuje viac a len jeden vypovedá o skutočnej kvalite okien.

Ako je možné, že dve rôzne firmy ponúkajú ten istý okenný profil za rozličné ceny?

Ako je možné, že dve rôzne firmy ponúkajú ten istý okenný profil za rozličné ceny? Ako je možné, že dve rôzne firmy ponúkajú ten istý okenný profil za rozličné ceny? Ak nie ste odborníkom v oblasti okien či dverí, môže byť pre vás veľmi náročné vybrať to, čo zrovna potrebujete. Orientovať sa v oknách, ktoré…

Ako sa pripraviť na montáž okien

Plynulá a bezproblémová montáž plastových, či iných okien, si vyžaduje nie len odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami, ale aj spoluprácu zo zákazníckej strany. Ide vlastne o určitý druh spolupráce.