Prečo práve okná SALAMANDER?


Nová generácia úsporných profilov bluEvolution z produkcie Salamander Industrie-Produkte GmbH patrí medzi najmodernejšie výrobky svojho duhu na trhu. Aj napriek použitiu oceľovej výstuhy dosahujú bezkonkurenčné hodnoty prestupu tepla.

bluEvolution 82 a 92 sú profily s vysokým kvalitatívnym štandardom a vysokou technickou zrelosťou. Vyznačujú sa predovšetkým jedinečnou geometriou vnútorných komôr, zabezpečujúcou vysokú statickú pevnosť a optimálnu tepelnú izoláciu. Sofistikované technológie tesnenia zaisťujú spoľahlivú ochranu proti vetru a dažďu. Nakoľko sú okná predurčené do nízkoenerge-tických a pasívnych stavieb, sú zasklené výhradne izolačným trojsklom.
Okná z profilových systémov Salamander SL aj AD sú časom overené, atraktívne, mimoriadne spoľahlivé a dokážu splniť všetky požiadavky na kvalitu a funkčnosť. Zaručujú nielen jednoduchú starostlivosť, ale aj mimoriadne dlhú životnosť a to najmä vďaka použitiu PVC suroviny najvyššej kvality. Inteligentný dizajn profilov s veľkou oceľovou výstuhou poskytuje vynikajúcu stabilitu a vysokú pasívnu bezpečnosť.

Okná sú okované bezpečnostným kovaním WinkHaus activPilot, alebo Maco Multi-Matic. Toto môže byť samozrejme aj v bezpečnostných triedach RC1 aj RC2, prípadne je možné okná vybaviť bezpečnostným balíkom Safety Top. Ten zahŕňa bezpečnosntné kovanie v triede RC2, nerozbitné conexové sklo, zosilnené oceľové výstuže a bezpečnostnú kľučku.

5 DÔVODOV, PREČO SÚ PLASTOVÉ OKNÁ SALAMANDER EKOLOGICKÉ A INOVATÍVNE

Každý hľadá pri stavbe domu mix tých najlepších materiálov. Prečítajte si viac o plastových oknách Salamander, ktoré vás nesklamú v cene, parametroch ani dizajne.

Dnes je čas veľmi cenným zdrojom, a preto sa pozeráte najmä na to, aby boli okná kvalitné a nemuseli ste po istom čase riešiť, že vám do nich zateká a že vám vlastne šetria menej, ako ste predpokladali. Nestaviate na 5 či 10 rokov, ale poväčšine na celý život. Takú dôležitosť preto priraďujte aj výberu okien do vášho nového domova.

Plastové okná máme radi najmä kvôli tepelnej úspore a cenovej dostupnosti. Ich kritici im vytýkajú nižšiu životnosť a negatívny dopad na životné prostredie. Niet sa čomu čudovať, plast je jedným z najrozšírenejších syntetických materiálov na zemi, a preto sa čím ďalej, tým viac vyvíjajú iniciatívy na znižovanie množstva odpadu, ktorý je ním produkovaný.


Zaváži úspora okien

Keďže energetická úspora a znižovanie emisií sú pálčivou otázkou súčasného sveta, Spolkové ministerstvo výstavby v Nemecku určilo v roku 2009 pri izolácii okien štandard, ktorý hovorí o maximálnom súčiniteli prestupu tepla 1,3 W/m2.K.

Plastové okná Salamander sa štandardne skladajú z 5–komorového profilu s gumeným tesnením, ktorý zabraňuje únikom tepla v parapetnej rovine. Profil je vystužený oceľou po celom obvode rámu. Číslo tepelnej prestupnosti Uw, ktoré charakterizuje celkovú úsporu okna, sa pohybuje rekordne nízko – až do 0,69 W/m2.K.

Tieto izolačné vlastnosti zabezpečuje aj stavebná hĺbka rámu, pohybujúca sa od 76 do 92 mm, v závislosti od typu profilu. Profily Streamline a BlueRevolution sú naozaj unikátne svojimi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Izolačné dvojsklo či trojsklo s teplým nerezovým rámčekom bráni vytváraniu tepelných mostov.

Medzi ďalšie nemenej dôležité výhody patrí aj to, že sklá nie sú lepené spolu s krídlom. Ak sa vám sklo rozbije, nemusíte meniť celé okno, ale vymeníte len rozbité sklo. Tým opäť šetríte svoj čas, náklady i nervy.


Recykľovateľný plast

Aj plast sa môže vyrábať rôznymi spôsobmi, no a práve proces jeho spracovania rozhoduje o kvalite a ďalšom osude materiálu. Väčšina firiem robí to, že do čistého plastu miešajú rôzne iné látky, aby znížili výrobné náklady. Tým sa produkt nedá separovať a jeho prospešné vlastnosti sa znižujú.

Proces výroby plastových okien Salamander je inovatívny. Sú ideálnym stavebným materiálom do pasívnych domov, ale sú aj „inovátorom“ v boji proti znečistenému prostrediu. Vyrábajú sa z čistého kvalitného PVC materiálu. Okenné profily sa potom môžu ďalej separovať na prvotriedny plast a zvlášť na vysokokvalitnú oceľ a nezaťažovať okolie odpadom.


Bezporuchovosť a bezpečnosť

Naše okná sú výnimočné ako počtom komôr a ich zateplením, tak hrúbkou krídla, rámu a profilom najlepšej triedy A. Aj podľa triedy profilu zistíte, o akú kvalitu ide. Na rozdiel od lacnejších maďarských či poľských napodobenín nižšej triedy, špičková nemecká kvalita zabezpečuje bezproblémovosť a bezporuchovosť.

Ak máte obavu z poškodenia okna búrkami, dažďom, vetrom alebo zlodejmi, pri plastových oknách Salamander nadobudnete istotu, že vydržia aj neštandardné podmienky. Vďaka dvom úrovniam tesnenia optimálne odvádzajú vlhkosť a vy môžete pokojne spať, aj keď v noci „leje ako z krhly“.


Nízka hlučnosť a ľahká manipulácia

Manipulácia s oknom by mala byť jednoduchá a tichá. Môžeme vás ubezpečiť, že rolničkové čapy docielia plynulé otváranie okna. Vďaka viacnásobnému tesneniu a stavebnej hĺbke vám nebude nielen zatekať, ale vás nebude obťažovať ani hluk spôsobený dažďom, búrkou či škriepkami ľudí z ulice.


Štýlový biely dizajn, ktorý sa ľahko čistí

Atraktívny biely dizajn s hladkým povrchom sa perfektne hodí do každého typu stavby. Ba čo viac, na tomto vysoko kompaktnom vyhladenom povrchu sa menej usádzajú nečistoty, čo ocenia najmä ženy, ktoré umývanie okien neobľubujú. Nielen čistý plast, ale aj snehovo čistá biela. Objavte plastové okná na winsol.sk.


​Veľký Krtíš