Galéria


Firma Salamander Industrie Produkte GmbH Nemecko už viac ako 30 rokov pôsobí na svetovom trhu s PVC profilmi na výrobu plastových okien. V pozadí úspechu firmy Salamander sú plastové okná a profily s vysokým kvalitatívnym štandardom a vysokou technickou zrelosťou. Ponúkané systémy plastových okien majú originálny, jedinečný a nenapodobiteľný design. Plastové okná Salamander patria medzi najmodernejšie výrobky svojho druhu. Profily SALAMANDER majú vynikajúci vzhľad, ktorý sa vyznačuje ultra hladkým povrchom a nádhernou bielou farbou, jedinečnou medzi všetkými profiláciami. Profily sú ponúkané štandardne v bielej farbe, poprípade je možné zvoliť povrchovú úpravu (jednostrannú, alebo obojstrannú) Plastové okná sú dodávané s novým bezpečnostným kovaním AUBI - TITAN AF, MACO MULTI-MATIC.

5 DÔVODOV PREČO SÚ PLASTOVÉ OKNÁ SALAMANDER EKOLOGICKÉ A INOVATÍVNE

Každý hľadá pri stavbe domu mix tých najlepších materiálov. Prečítajte si viac o plastových oknách Salamander, ktoré vás nesklamú v cene, parametroch ani dizajne.

Dnes je čas veľmi cenným zdrojom, a preto sa pozeráte najmä na to, aby boli okná kvalitné a nemuseli ste po istom čase riešiť, že vám do nich zateká a že vám vlastne šetria menej, ako ste predpokladali. Nestaviate na 5 či 10 rokov, ale poväčšine na celý život. Takú dôležitosť preto priraďujte aj výberu okien do vášho nového domova.

Plastové okná máme radi najmä kvôli tepelnej úspore a cenovej dostupnosti. Ich kritici im vytýkajú nižšiu životnosť a negatívny dopad na životné prostredie. Niet sa čomu čudovať, plast je jedným z najrozšírenejších syntetických materiálov na zemi, a preto sa čím ďalej, tým viac vyvíjajú iniciatívy na znižovanie množstva odpadu, ktorý je ním produkovaný.


Zaváži úspora okien

Keďže energetická úspora a znižovanie emisií sú pálčivou otázkou súčasného sveta, Spolkové ministerstvo výstavby v Nemecku určilo v roku 2009 pri izolácii okien štandard, ktorý hovorí o maximálnom súčiniteli prestupu tepla 1,3 W/m2.K.

Plastové okná Salamander sa štandardne skladajú z 5–komorového profilu s gumeným tesnením, ktorý zabraňuje únikom tepla v parapetnej rovine. Profil je vystužený oceľou po celom obvode rámu. Číslo tepelnej prestupnosti Uw, ktoré charakterizuje celkovú úsporu okna, sa pohybuje rekordne nízko – až do 0,69 W/m2.K.

Tieto izolačné vlastnosti zabezpečuje aj stavebná hĺbka rámu, pohybujúca sa od 76 do 92 mm, v závislosti od typu profilu. Profily Streamline a BlueRevolution sú naozaj unikátne svojimi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Izolačné dvojsklo či trojsklo s teplým nerezovým rámčekom bráni vytváraniu tepelných mostov.

Medzi ďalšie nemenej dôležité výhody patrí aj to, že sklá nie sú lepené spolu s krídlom. Ak sa vám sklo rozbije, nemusíte meniť celé okno, ale vymeníte len rozbité sklo. Tým opäť šetríte svoj čas, náklady i nervy.


Recykľovateľný plast

Aj plast sa môže vyrábať rôznymi spôsobmi, no a práve proces jeho spracovania rozhoduje o kvalite a ďalšom osude materiálu. Väčšina firiem robí to, že do čistého plastu miešajú rôzne iné látky, aby znížili výrobné náklady. Tým sa produkt nedá separovať a jeho prospešné vlastnosti sa znižujú.

Proces výroby plastových okien Salamander je inovatívny. Sú ideálnym stavebným materiálom do pasívnych domov, ale sú aj „inovátorom“ v boji proti znečistenému prostrediu. Vyrábajú sa z čistého kvalitného PVC materiálu. Okenné profily sa potom môžu ďalej separovať na prvotriedny plast a zvlášť na vysokokvalitnú oceľ a nezaťažovať okolie odpadom.


Bezporuchovosť a bezpečnosť

Naše okná sú výnimočné ako počtom komôr a ich zateplením, tak hrúbkou krídla, rámu a profilom najlepšej triedy A. Aj podľa triedy profilu zistíte, o akú kvalitu ide. Na rozdiel od lacnejších maďarských či poľských napodobenín nižšej triedy, špičková nemecká kvalita zabezpečuje bezproblémovosť a bezporuchovosť.

Ak máte obavu z poškodenia okna búrkami, dažďom, vetrom alebo zlodejmi, pri plastových oknách Salamander nadobudnete istotu, že vydržia aj neštandardné podmienky. Vďaka dvom úrovniam tesnenia optimálne odvádzajú vlhkosť a vy môžete pokojne spať, aj keď v noci „leje ako z krhly“.


Nízka hlučnosť a ľahká manipulácia

Manipulácia s oknom by mala byť jednoduchá a tichá. Môžeme vás ubezpečiť, že rolničkové čapy docielia plynulé otváranie okna. Vďaka viacnásobnému tesneniu a stavebnej hĺbke vám nebude nielen zatekať, ale vás nebude obťažovať ani hluk spôsobený dažďom, búrkou či škriepkami ľudí z ulice.


Štýlový biely dizajn, ktorý sa ľahko čistí

Atraktívny biely dizajn s hladkým povrchom sa perfektne hodí do každého typu stavby. Ba čo viac, na tomto vysoko kompaktnom vyhladenom povrchu sa menej usádzajú nečistoty, čo ocenia najmä ženy, ktoré umývanie okien neobľubujú. Nielen čistý plast, ale aj snehovo čistá biela. Objavte plastové okná na stránke na winsol.sk

Prednosti našich plastových okien a dverí
Široká škála profilov a farieb podľa vzorkovníka RAL alebo dekorov rôznych druhov dreva nám umožňuje vyhovieť akýmkoľvek želaniam zákazníka. V dnešnej dobe, charakterizovanej okrem iného maximálnymi požiadavkami na šetrenie energiou, musia kvalitné okná disponovať vynikajúcimi zvukovo a tepelne izolačnými vlastnosťami a v neposlednom rade tiež odolnosťou proti rozbitiu. Izolačné trojsklo a dvojsklo je konštruované z troch, resp. dvoch tabúľ plaveného skla v hrúbkach, ktoré zodpovedajú funkčným a mechanickým nárokom. Vzdialenosť tabúľ vymedzuje rôzne široký dištančný nerezový rámček z polykarbonátu CHROMATECH® ULTRA štandardne vo farbe RAL 7040 (šedý), alebo na želanie vo farbe hnedej (RAL 8003) alebo čiernej.


Obvodové spojenie tabúľ skiel a dištančných rámov je prevedené veľmi priľnavým a trvale plastickým tmelom, ktorého hlavnou úlohou je pôsobiť ako bariéra proti prenikaniu vlhkosti do medzipriestoru izolačného skla. Vonkajší obvod tabúľ skiel je vyplnený pružným tmelom s výbornými fyzikálno mechanickými vlastnosťami. Celá konštrukcia obe tabule skla hermeticky uzatvára. Všetky okná sú štandardne vybavené izolačným trojsklom alebo dvojsklom podľa priania zákazníka. Kovanie, ktoré je montované do našich okien a dverí, spĺňa tie najvyššie nároky na bezpečnosť, ľahkú a pohodlnú ovládateľnosť a stopercentnú funkčnosť. Pre našu spoločnosť je dodávané popredným svetových výrobcom, rakúskou spoločnosťou MACO®, a to pod označením sériou MACO® MULTI-TREND a MACO® MULTI-MATIC.Individualita a kreativita u stavieb rodinných domovPlastové okná a plastové dvere pre individuálne a kreatívne poňatie rodinného domu - to je rozdiel, ktorý nás stavia na popredné miesto, pretože - ruku na srdce - nie sú okná ako okná. Dobre zvolené plastové okná a dvere môžu urobiť aj zo zdanlivo fádnej stavby jedinečnú. A preto hľadáme a nachádzame optimálne riešenia i tam, kde by ste ich možno nenašli. Pozrite si niektoré z realizácií plastových okien a dverí na našich fotografiách v časti "REFERENCIE".

Obytné, priemyselné a administratívne objektyDokážeme si poradiť aj s náročnejšími stavbami a projektami. Dáme novú tvár starej škole, bytovke, športovej hale a pod.. Dodávame riešenia plastových okien a dverí podľa predstáv investora, nech ním sú obce, mestá alebo súkromné subjekty. Namontujeme plastové okná na stavbu čerpacej stanice, sídla spoločnosti alebo napríklad administratívnej časti logistického centra.